Jaką ilość nadruku pomieścić mogą długopisy reklamowe?

Długopisy reklamowe
Długopisy reklamowe

W dzisiejszych czasach zdecydowana większość dużych firm i instytucji publicznych emituje lub dystrybuuje gadżety reklamowe. Czym one są? Są to przedmioty, najczęściej niewielkie i niedrogie, które, dzięki pewnym znakom rozpoznawczym, reklamują daną markę czy instytucję. Owe znaki rozpoznawcze to przede wszystkim nadruki, czyli rozmaite treści umieszczone na powierzchni gadżetów. Nadruki są albo w formie tekstów albo obrazków. Niezależnie od tego, w jakiej formie występują, są ograniczone przez powierzchnię danego gadżetu. Wszystkie gadżety mają określoną powierzchnię i kształt. Warto podać konkretny przykład, który zobrazuje, jak powierzchnia danego gadżetu może być maksymalnie wykorzystana na nadruki reklamujące firmy czy instytucje.Długopisy reklamowe mogą być doskonałym przykładem, ponieważ mają niewielką powierzchnię, w dodatku nie jest ona prosta, a kolista poprzecznie. W związku z tym umieszczenie nadruku jest nie lada wyzwaniem. Jak obszerny ten nadruk może być? Oczywiście, może obejmować całą powierzchnię długopisu, natomiast ilość znaków (np. słów), które zostaną tam umieszczone zależy m. in. od tego, jak duże te znaki są. Tzn., jeśli mówimy o nadruku słownym, liczy się wielkość czcionki. Im jest ona mniejsza, tym więcej liter i słów można tutaj zamieścić. Jest to rzecz jasna korzyść dla reklamodawcy, bo im więcej treści nadrukuje na długopisie, tym więcej może przekazać potencjalnym klientom.

Długopisy reklamowe są też często różnokolorowe, co powoduje, że miejsca na nadruk tekstowy jest jeszcze mniej. Ale można ten problem rozwiązać, zmieniając formę nadruku z tekstowego na graficzny, tzn. obrazek albo zdjęcie. Taki nadruk też dużo daje ponieważ można za jego pomocą wyrazić wiele, często nawet więcej niż w przypadku tekstu. Ale, rzecz jasna, nadruk ten musi być odpowiedniej wielkości, aby był czytelny. Wszystkie zdjęcia czy inne formy grafiki będą czytelne jeśli ich powierzchnia będzie na tyle duża, aby można było odczytać odpowiednie znaki.

Podsumowując. jaką ilość nadruku mogą pomieścić długopisy reklamowe? Wszystko zależy od rodzaju nadruku, ale ogólnie można stwierdzić, że ilość ta może być zaskakująco duża, jeżeli tylko podejdzie się do sprawy odpowiednio. I umieści nadruk precyzyjnie.